Näo esteetiline plastika

Näo ja kaela plastika

Gravitatsioon – see põhjustab näo vajumise meie elu kolmanda dekaadi jooksul, võttes meilt noore välimusega kaasneva muidu täieliku ümara näo. Osaliselt on see näo rasvkudede kotti vajumise tulemus: struktuur, mis asub kõrgel põskedes ning vanusega vajub. Näo tõstmine suudab vananemise märgatavat protsessi pehmendada ning anda noorema ja värskema välimuse. Soovitava noorendava tulemuse saamiseks tehakse näo ja kaela tõstmist samuti ka muude kirurgiliste protseduuridega, nagu blefaroplastika (laugude kirurgia), rinoplastika ja lõua rasvaimu. Näo või kaela tõstmisprotseduuri ajal eemaldatakse üleliigne nahk ja formeeritakse lõua ja dekolteetsooni piirjooned. Näo ja kaela tõstmisel kasutatakse üldnarkoosi. Naha loomulikesse voltidesse kõrvade ümber ning juuksepiiril tehakse avatud lõiked, misjärel näopiirkonna kudesid noorendatakse ja toetatakse spetsiaalsete õmblustega. Sidet hoitakse peal paar päeva pärast operatsiooni ning õmblused võetakse üldjuhul välja juba teisel nädalal. Patsient jäetakse tavaliselt ööks haiglasse ning kirjutatakse järgmisel hommikul välja. Nädala või kahe jooksul pärast operatsiooni võib esineda kerget verejooksu või nahavärvi häireid ja paistetust. Lõikejoon kasvab tavaliselt väga hästi kinni. Esmalt aitavad aga konsultatsioonid kindlaks määrata, kas näo tõstmine on teie nõudmistele vastavalt ideaalne kirurgiline protseduur, või vastab teie nõudmistele muu näo jaoks mõeldud esteetiline protseduur.

 

Blefaroplastika või laugude kirurgia

Vanuse kasvades kaob laugude ja silmaaluste piirkonnas elastsus, mis viib ülemisel silmalaul üleliigse naha tekkeni või „kottideni“ silmade all ja annab kogu näole väsinud ja pinguldatud ilme. Rasvkude silmade kohal ja all võib laieneda ning kutsuda silmade ümbruses esile paistetust või vajumist. Belfaroplastika või laukirurgia aitab parandada laugude välimust. Blefaroplastika protsessi käigus eemaldatakse laugude ja silmapiirkonnast üleliigne rasvkude ja nahk, misläbi kujundatakse noorem välimus. Juhul, kui naha ülejäägid häirivad normaalset nägemist, siis aitab blefaroplastika haigel paremini näha. See protseduur on suhteliselt lühike ning taastumiseks kulub minimaalselt aega. Alumise lau sisemus ja/või sisemine ladestus täidetakse väikeste lõigetega, et eemaldada üleliigne nahk ja rasvkude. Patsient võib valida ülemise blefaroplastika, alumise blefaroplastika, mõlemad või midagi muud. Laugude kirurgia võib läbi viia kohaliku tuimestusega ning patsient kirjutatakse välja samal päeval. Pärast operatsiooni võib järgneda kerge paistetus ja verejooks silmade ümber, kuid need kõrvalmõjud võivad nõrgeneda mõne nädala jooksul, kui tekib pingul nahk ilma silmade all olevate „kottideta“. Õmblused kasvavad pärast blefaroplastikat tavaliselt hästi kinni ning eemaldatakse pärast 6 päeva. Laugude nahk taastub väga kiirest ja enamik patsiente saavad oma igapäevaelu juurde naasta juba mõne päeva möödudes.

Lõua ja näo implantaadid

Lõua ja näoimplantaadid võivad märkimisväärselt tõsta näo õigsust ja sümmeetrilisust. Näojooned on üks kõige võimsamatest teguritest, mis määrab ligitõmbavuse. Seejuures on eriti oluline kesksel kohal olev lõug. Kui lõua laius pole piisav, siis tunduvad näo keskosa ning nina eriliselt suured. Nõrk lõug võib samuti viia selleni, et kael tundub olematu ja tühe, mida tavaliselt kutsutakse „topeltlõuaks“. Vanusega võib see seisund lõua all olevate rasvkudede ümberpaiknemise tagajärjel süveneda.  Samuti võib see tekkida lõuaaluseid kudesid hoidvate lihaste nõrgenemise tagajärjel. Lõua ja lõualuu implantaadid ühtlustavad õigel viisil ninaaluse lõua piirkonna, mis aitab saavutada soovitava lõualuu kuju.  Medpor implantaate kasutatakse tavaliselt lõua- ja näoimplantaatide paigaldamise protseduuri käigus. Implantaadid paigutatakse luu alla, kasutades suusiseseid lõikeid (suu sees), suurendades ning kergelt muutes lõua või näojoonte kuju. Õmblused kasvavad kinni kuu jooksul. Üldised sümptomid pärast operatsiooni sisaldavad paistetust, sinikaid ja näonaha pehmete kudede pinget, mis tavaliselt kaovad paari nädala jooksul. Implantaadi materjal ühineb aja jooksul teie loomulike luukudedega ning näeb välja nagu loomulik püsiv kehaosa.

Rinoplastika või ninakirurgia

Rinoplastika – tänapäeva üks kõige populaarsemaid plastilise kirurgia kosmeetilisi protseduure, mis võib parandada suurel hulgal esteetilisi ja funktsionaalseid nina patoloogiaid. Hästi asetsev nina võib märkimisväärselt parandada näo üldist sümmeetriat ja ilu. Üldnarkoosi all tehakse kolumelli nahas (ninasõõrmete vaheline struktuur) ja vajadusel ka nina tiibadel (ninasõõrmete laiendatud osa) väike „w-kujuline“ sisselõige. Tihedalt vormitakse ninaluu ja kõhred, et saavutada soovitav tulemus. Pärast operatsiooni fikseeritakse nina ninasplindiga, et hoida küljestruktuuri kohal. Paiste minevad õmblused tehakse nina sisse ja mittepaistetavad väliskülgedele. Patsiendid saavad tavaliselt koju järgmisel päeval pärast operatsiooni. Ninasse asetatakse väike švamm, et vältida verejooksu ja selle saab ära võtta juba 2. päeval pärast operatsiooni. Lint ja ninasplint võetakse ära tavaliselt seitsmendal päeval. Võivad esineda kerged või keskmised sinikad silmade all 1-2 nädala jooksul. Valu kontrollitakse professionaalselt, kasutades ette nähtud valuvaigistavaid meditsiinilisi preparaate ja patsiendid võivad naasta normaalse füüsilise koormuse juurde kahe nädala pärast. Seejuures tasub kuue nädala jooksul pärast operatsiooni vältida spordiga tegelemist. See-eest rinoplastika järgsel täielikul taastumisel nähtavaid arme ei jää.

Kulmude ja lauba tõstmine

Kulmude ja lauba tõstmine aitavad korrigeerida tekkinud kortse ja vananemise märke näo ülaosas. Kulmude tõstmine korrigeerib vajunud kulme ja lauba tõstmine eemaldab laubal olevad kortsud, luues värskema taassündinud ilme. Kõik kulmude ja lauba tõstmised teostatakse väikeste juuksepiiri taguste sisselõigetega. Seejärel kudesid kohendatakse, eemaldades täielikult kortsud otsaesisel ja vajunud kulmud. Õmblused eemaldatakse üldjuhul 2 nädalat peale operatsiooni. Kulmude tõstmise sisselõike kohad paranevad reeglina väga edukalt.

Otoplastika või kõrvade plastika

Otoplastika, samuti tuntud kui kõrvade plastika, kujutab endast kosmeetilist protseduuri, mis parandab üleliia suurte, esileulatuvate või ebatasaste kõrvade välimust, mis on kas loomulik patoloogia või trauma tulemus. Otoplastika jooksul joondatakse kõrvad ümber, eesmärgiga luua sümmeetrilisem nägu, vähendades kõrvade suurust või liigutades neid ettepoole või peale lähemale. Protsessi kestel tehakse väikesed sisselõiked kõrva tagusesse vakku, mistõttu ei ole pärast operatsioone arme praktiliselt üldse märgata. Pärast protseduuri teostamist seotakse kõrvadele rõhkside, et neid kinnikasvamise ajal paigal hoida. Reeglina ei ole pärast operatsiooni praktiliselt üldse valu ega verejooksu. Enamik inimesi saavad naasta tööle või oma tavapärase graafiku juurde viis-seitse päeva pärast operatsiooni.

Ortognaatne kirurgia

Ortognaatne kirurgia – see on kirurgiline näoskeleti korrigeerimine õige anatoomia ja funktsioonide taastamiseks. Diagnostiline töö hõlmab endas komplekshindamist, mis sisaldab kliinilist uurimust, skeleti hindamist standardiseeritud röntgenogrammi abil. Samuti aga ka stomatoloogilist hindamist kipsist suuõõne mudeli abil. Ortognaatne kirurgia võib taastada normaalse ühenduse ülemise lõualuu ja alumise lõualuu vahel kraniaalsel alusel, taastades näoskeleti funktsionaalsed komponendid. Ortognaatse kirurgia näidustused hõlmavad näo ebaproportsionaalsust. Seda kas düsfunktsionaalsete hammaste ja hambumusega või ilma selleta. Teised näidustused funktsionaalsete nõudmiste ülevaatamiseks ortognaatses kirurgias hõlmavad — hingamisteid ja kõne — mida võib kasutada ülemiste hingamisteede laiendamiseks ja uneapnoe täielikuks raviks.

Lõualuu kirurgiat saab tavaliselt sooritada täielikult teie suuõõnes ilma näonahale nähtavaid jälgi jätmata. Lõiked tehakse lõualuusse, võimaldes neid ümber paigutada ja kruvidega fikseerida ning titaanist seibidega õigesse asendisse seada. Mõnedel juhtudel võib vajalikuks osutuda lisaluu kinnitamine lõualuu külge, kandes sinna luukoed reiest või kolbast. Lõualuu kirurgia viiakse läbi üldnarkoosis ning nõuab üks kuni kolm päeva haiglas viibimist. Täielik taastumine kodus võtab tavaliselt neli kuni kuus nädalat. Enamikul juhtudest paigaldab stomatoloog-ortodont hammastele enne operatsiooni breketid. Breketeid kantakse tavaliselt 9-18 kuud enne operatsiooni, et hambaid ühtlaseks joondada. Pärast seda, kui lõualuu paranenud on – tavaliselt kuus nädalat pärast operatsiooni – lõpetab stomatoloog-ortodont hammaste joondamise ning eemaldab breketid.

Rasvkudede ümberpaigutamine

Näojoonte kuju ei määra mitte ainult luude ja lihaste struktuur; samuti määravad selle naha seisukord ja selle all oleva rasva kogus. Nahk määrab pealispinna kontuurid, sügavama tasandi määravad aga rasvataskud. Vananemisprotsessi käigus osa rasvkoest astmeliselt kaob. Vaadates näojooni ja avastades, et rasvkude ei ole piisavalt, tasub mõelda rasvkoe ümberpaigutamisele. Oma rasv on bioloogiliselt ühilduv, organism võtab seda hästi vastu ning jääb üldiselt süstimiskohale, jättes loomuliku paranemise tunde. Ülekandemeetodid lubavad ohutult eemaldada rasvkoe ühest kehapiirkonnast, et selle saaks paigutada teise. See meetod on tuntud kui autogeenne rasvkoe ümberpaigutamine. Rasvkoe ümberpaigutamist saab kasutada kortsude ja sügavate vagude  eemaldamiseks näolt, näol asuvate armide silumiseks. Samuti ka põskede ja lõualuu joone kuju ja suuruse parandamiseks.