Ajurveedamassaaž, mida teeb meie neuroloog Dr. Aleksandr Jesmenov, ravib teid nii emotsionaalselt kui ka füüsiliselt ning seda on hea kombineerida neuroloogilise konsultatsiooniga.

Marma on teatud elutähtsad kohad kehal. Sõna “marma” tuleb Sanskriti sõnast mru või marr. Sanskriti fraas – Marayate Iti Marmani – tähendab, et nendele kohtadele koormust avaldades on tõenäoline surm või tõsine kahju tervisele, sellest ka kutsume neid kohti – MARMA.

Marmad (elutähtsad kohad) on väga tähtsad osad ajurveeda anatoomias ja kirurgias. Marma punkt on anatoomiline paik, kus keha, veenid, arterid, kõõlused, kondid ja liigesed kohtuvad.

Terves kehas on 107 Marma punkti. Igal punktil on oma mõistus ja teadvus, mis koordineerivad keha ja vaimu. Marma ravi ulatub juba antiikaega, 1500-1200 eKr, mil kasutati sõrmi, et stimuleerida Marma punkte, edendades seeläbi füüsilist ja vaimset taastusravi. Sarnaselt nõelravile on ka Marma punktid vastavuses siseorganite ja kehasüsteemiga ning reageerivad manuaalsele stimulatsioonile.

Hoolitse oma keha ja hinge eest!